Tournament List

Year:

FromTo ↑EventCity
december03.12.2014 - 31.12.2014Club tournamentRU, Moscow
27.12.2014 - 28.12.2014Championship of Tatarstan, Top GroupRU, Kazan
27.12.2014 - 28.12.2014Cup of TverRU, Tver
27.12.2014 - 28.12.2014Championship of Tatarstan, Group 1RU, Kazan
27.12.2014 - 28.12.2014CHempionat Tatarstana (polozhenie)Kazan`
20.12.2014 - 21.12.2014Cup of MoscowRU, Moscow
20.12.2014 - 21.12.2014Memorial of V.A.AstashkinRU, Sankt-Peterburg
20.12.2014 - 21.12.2014Championship of Cheljabinsk DistrictRU, Cheljabinsk
20.12.2014 - 21.12.2014Bliczturnir (shkol`niki)Habarovsk
20.12.2014 - 21.12.2014Ural Cup of PolimetallRU, Ekaterinburg
08.11.2014 - 20.12.2014Kubok goda SenteKGS
20.12.2014 - 20.12.2014Bliczturnir (vzrosly`e)Habarovsk
14.12.2014 - 14.12.2014Otkry`ty`j kubok SPbGU po GoSankt-Peterburg
13.12.2014 - 14.12.2014Komandnoe pervenstvo Samarskoj oblasti do 12 letTol`yatti
14.12.2014 - 14.12.2014Team Championship of Samara DistrictRU, Toljatti
14.12.2014 - 14.12.2014Championship of Sankt-Peterburg Under 16, SemifinalRU, Sankt-Peterburg
13.12.2014 - 13.12.2014Championship of Sankt-Peterburg Under 12RU, Sankt-Peterburg
06.12.2014 - 07.12.2014Cup of Perm DistrictRU, Perm
06.12.2014 - 07.12.2014Championship of KareliaRU, Petrozavodsk
06.12.2014 - 07.12.2014Team Moscow ChampionshipRU, Moscow
06.12.2014 - 07.12.2014Ural WinterRU, Novouralsk
07.12.2014 - 07.12.2014Championship of Tula DistrictRU, Tula
06.12.2014 - 07.12.2014Novosibirsk ChampionshipRU, Novosibirsk
30.11.2014 - 01.12.2014Moskovskij detskij Festival` (parnoe pervenstvo)Moskva
30.11.2014 - 01.12.2014Youth Moscow FestivalRU, Moscow
november29.11.2014 - 30.11.2014Moskovskij gorodskoj detsko-yunosheskij Go-festival` (Polozhenie)Moskva
30.11.2014 - 30.11.2014Onlajn-sobranie, posvyashhennoe voprosam razvitiya detskogo goInternet
30.11.2014 - 30.11.2014Rengo turnirIzhevsk
30.11.2014 - 30.11.2014Moskovskij detskij Festival` (13x13)Moskva
29.11.2014 - 30.11.2014Grand-Prix of Petrozavodsk University among schoolchildren, 4 stageRU, Petrozavodsk
30.11.2014 - 30.11.2014Mezhvuzovskij kubok, e`tap 1Sankt-Peterburg
29.11.2014 - 29.11.2014Moskovskij detskij Festival` (Atari-go)Moskva
22.11.2014 - 25.11.2014Russian Championship, FinalRU, Sankt-Peterburg
22.11.2014 - 23.11.2014Championship of Khabarovsk DistrictRU, Khabarovsk
22.10.2014 - 21.11.2014Club tournamentRU, Moscow
16.11.2014 - 16.11.2014Baltic CupRU, Kaliningrad
15.11.2014 - 16.11.2014Rapid Tournament 'Petersburg Intellectual'RU, Sankt-Peterburg
16.11.2014 - 16.11.2014Club tournamentRU, Ufa
08.11.2014 - 09.11.2014Championship of TomskRU, Tomsk
09.11.2014 - 09.11.2014Championship of SevastopolRU, Sevastopol
09.11.2014 - 09.11.2014Championship of Sevastopol, League BRU, Sevastopol
08.11.2014 - 08.11.2014Championship of Cheljabimsk Under 16RU, Cheljabimsk
02.11.2014 - 03.11.2014Cup of NSURU, Russia
october21.09.2014 - 31.10.2014Osenneje SenteRU, KGS
25.10.2014 - 26.10.2014Cup of IzhevskRU, Izhevsk
25.10.2014 - 25.10.2014Internet-match molodezhny`h komand: Rossiya - g. CHendu (Kitaj)
18.10.2014 - 19.10.2014Cup of Japan AmbassadorRU, Moscow
18.10.2014 - 19.10.2014Championship of Samara Regoin Under 12RU, Toljatti
18.10.2014 - 19.10.2014Championship of Samara RegoinRU, Toljatti
18.10.2014 - 19.10.2014Krasnoyarsk ChampionshipRU, Krasnojarsk
18.10.2014 - 19.10.2014Championship of Khabarovsk District Under 12RU, Khabarovsk
18.10.2014 - 19.10.2014Championship of Khabarovsk District Under 17 and 20RU, Khabarovsk
18.10.2014 - 19.10.2014Kraevoe molodyozhnoe pervenstvo v Habarovske (Polozhenie)
25.09.2014 - 16.10.2014Club TournamentRU, Moscow
11.10.2014 - 12.10.2014Youth Moscow Championship Under 12RU, Moscow
11.10.2014 - 12.10.2014Youth Moscow Championship Under 16RU, Moscow
11.10.2014 - 12.10.2014Pervenstvo Moskvy` sredi yunoshej i devushek (Polozhenie)Moskva
04.10.2014 - 05.10.2014Korean Council Cup, Group BRU, Sankt-Peterburg
04.10.2014 - 05.10.2014Korean Council CupRU, Sankt-Peterburg
04.10.2014 - 05.10.2014Kubok General`nogo Konsula Respubliki Koreya v SPb (Polozhenie)
04.10.2014 - 04.10.2014Club TournamentRU, Ufa
september01.09.2014 - 30.09.2014 Vologda Go Club TournamentRU. Vologda
27.09.2014 - 28.09.2014Memorial of Evgenij PermjakovRU, Perm
28.09.2014 - 28.09.2014Youth Moscow Grand Prix, 4th StageRU, Moscow
28.09.2014 - 28.09.2014Youth Moscow Grand Prix, League Masters, 4th StageRU, Moscow
20.09.2014 - 21.09.2014Championship of Krasnodar, League ARU, Krasnodar
20.09.2014 - 21.09.2014CHempionat Krasnodara (Polozhenie)
20.09.2014 - 21.09.2014Championship of Krasnodar, League CRU, Krasnodar
20.09.2014 - 21.09.2014Russian Championship, SemifinalRU, Moscow
20.09.2014 - 21.09.2014Championship of Krasnodar, League BRU, Krasnodar
20.09.2014 - 21.09.2014Funnest Kyu GpRU, Novosibirsk
01.09.2014 - 18.09.2014Qualification TournamentRU, Moscow
14.09.2014 - 14.09.2014Gleb Kalinin MemorialRU, Sankt-Peterburg
06.09.2014 - 07.09.2014City DayRU, Moscow
06.09.2014 - 07.09.2014Russian Female ChampionshipRU, Moscow
06.09.2014 - 06.09.2014Team Students Rapid Championship of Sankt-PeterburgRU, Sankt-Peterburg
06.09.2014 - 06.09.2014Championship of KhabarovskRU, Khabarovsk
august30.08.2014 - 31.08.2014Cup of PermRU, Perm
30.08.2014 - 30.08.2014Championship of Vologda RegionRU, Vologda
23.08.2014 - 24.08.2014Cup of Kurgan Go ClubRU, Kurgan
23.08.2014 - 24.08.2014High School Championship of Russia. Common GroupRU, Petrozavodsk
23.08.2014 - 24.08.2014High School Championship of Russia. Open TournamentRU, Petrozavodsk
23.08.2014 - 24.08.2014High School Championship of Russia. MastersRU, Petrozavodsk
20.08.2014 - 21.08.2014Team High School Championship of RussiaRU, Petrozavodsk
21.08.2014 - 21.08.2014Parny`j CHempionat URFO
16.08.2014 - 17.08.2014Vladimir OpenRU, Suzdal
09.08.2014 - 10.08.2014Sun LeagueRU, Samara
27.07.2014 - 09.08.2014EGC - Main Tournament
27.07.2014 - 08.08.2014EGC - Rapid TournamentRO, Sibiu
02.08.2014 - 03.08.2014EGC - Weekend TournamentRO, Sibiu
july26.07.2014 - 27.07.2014Go Festival 'Novouralskie berega-2014'RU, Novouralsk
26.07.2014 - 27.07.2014Far East Cup of Polimetall, League DRU, Khabarovsk
26.07.2014 - 27.07.2014Far East Cup of Polimetall, League CRU, Khabarovsk
26.07.2014 - 27.07.2014Far East Cup of Polimetall, League BRU, Khabarovsk
26.07.2014 - 27.07.2014Far East Cup of Polimetall, League ARU, Khabarovsk
25.07.2014 - 26.07.2014Pandanet Go European Team Championship FinalsRO. Sibiu
23.07.2014 - 23.07.2014High School Championship of CrimeaRU, Simferopol
12.07.2014 - 13.07.2014Cup of RussiaRU, Sankt-Peterburg
11.07.2014 - 11.07.2014Vserossijskij blicz-turnir
09.07.2014 - 10.07.2014Russian Team ChampionshipRU, Sankt-Peterburg
09.07.2014 - 09.07.2014Vserossijskij Go Kongress (bronirovanie gostiniczy`)
03.07.2014 - 08.07.2014Qualification TournamentRU. Suzdal
03.07.2014 - 08.07.2014Training TournamentRU. Suzdal
05.07.2014 - 06.07.2014Sun Cup, Main TournamentRU, Samara
03.07.2014 - 04.07.2014Sun Cup, Handicap stageRU, Samara
june28.06.2014 - 29.06.2014Russian Championship Under 20RU, Kazan
28.06.2014 - 29.06.2014European Women's Go ChampionshipRU, Kazan
18.06.2014 - 25.06.2014Club TournamentRU, Moscow
21.06.2014 - 21.06.2014Rapid Go TournamentRU, Feodosia
21.06.2014 - 21.06.2014Pair Go Championship of Siberian Federal DistrictRU, Novosibirsk
14.06.2014 - 18.06.2014XXIX Cup of CrimeaRU, Feodosia
14.06.2014 - 15.06.2014Championship of Central Federal DistrictRU, Tula
14.06.2014 - 14.06.2014Handicap TournamentRU, Perm
14.06.2014 - 14.06.2014High School Team Grand Prix 'Alma mater', stage 3RU, Tula
12.06.2014 - 13.06.2014Championship of Sankt-Peterburg, FinalRU, Sankt-Peterburg
21.05.2014 - 12.06.2014Club TournamentRU, Moscow
12.06.2014 - 12.06.2014ZharaRU, Sankt-Peterburg
08.06.2014 - 08.06.2014Cup of ToljattiRU, Toljatti
08.06.2014 - 08.06.2014Cup of Toljatti (Under 12)RU, Toljatti
31.05.2014 - 01.06.2014Team Championship of Central Federal DistrictRU, Jaroslavl
may01.05.2014 - 31.05.2014MSU-Tournament 2014KGS
31.05.2014 - 31.05.2014Club TournamentRU, Ufa
29.05.2014 - 30.05.2014Victory CupRU, Magadan
24.05.2014 - 25.05.2014Сhampionship of Crimea Federal District, FinalRU, Simferopol
24.05.2014 - 25.05.2014Championship of Sankt-Peterburg, Stage 3RU, Sankt-Peterburg
25.05.2014 - 25.05.2014Championship of Cheljabinsk Under 12RU, Cheljabinsk
24.05.2014 - 24.05.2014Youth Grand Prix Masters, stage 3RU, Moscow
24.05.2014 - 24.05.2014Youth Grand Prix , stage 3RU, Moscow
24.05.2014 - 24.05.2014Detskij Gran-pri 13h13Rossiya
18.05.2014 - 18.05.2014Cup of ArkhangelskRU, Arkhangelsk
17.05.2014 - 18.05.2014Championship of MoscowRU, Moscow
17.05.2014 - 18.05.2014Youth Championship of KareliaRU, Petrozavodsk
18.05.2014 - 18.05.2014High School Team Grand Prix 'Alma mater', stage 2RU, Sankt-Peterburg
18.05.2014 - 18.05.2014Handicap TournamentRU, Perm
17.05.2014 - 17.05.2014Team Championship of Privolzhskij Federal DistrictRU, Perm
17.05.2014 - 17.05.2014Cup of SamaraRU, Samara
01.05.2014 - 14.05.2014Club TournamentRU, Moscow
10.05.2014 - 11.05.2014Championship of North-East Federal DistrictRU, Velikij Novgorod
10.05.2014 - 11.05.2014Team Championship of Siberian Federal DistrictRU, Novosibirsk
09.05.2014 - 10.05.2014Championship of Siberian Federal DistrictRU, Novosibirsk
08.05.2014 - 08.05.2014Student's Fast Go Chapionship of Sankt-PeterburgRU, Sankt-Peterburg
03.05.2014 - 04.05.2014Championship of Perm RegionRU, Perm
03.05.2014 - 04.05.2014Festival `Feedback`, League BRU, Sankt-Peterburg
03.05.2014 - 04.05.2014Team Championship of Ural Federal DistrictRU, Ekaterinburg
03.05.2014 - 04.05.2014Festival `Feedback`, League ARU, Sankt-Peterburg
01.05.2014 - 03.05.2014Championship of Ural Federal DistrictRU, Ekaterinburg
01.05.2014 - 02.05.2014Japan Council Cup, League BRU, Sankt-Peterburg
01.05.2014 - 02.05.2014Japan Council Cup, League CRU, Sankt-Peterburg
01.05.2014 - 02.05.2014Japan Council Cup, League ARU, Sankt-Peterburg
09.03.2014 - 01.05.2014Championship of Novosibirsk District, FinalRU, Novosibirsk
april01.01.2014 - 30.04.2014Club TournamentRU, Moscow
26.04.2014 - 27.04.2014Russian Championship Under 25RU, Sankt-Peterburg
26.04.2014 - 27.04.2014Championship of Far East Federal DistrictRU, Khabarovsk
27.04.2014 - 27.04.2014Opening of the ParkRU, Ekaterinburg
26.04.2014 - 26.04.2014Club TournamentRU, Ufa
26.04.2014 - 26.04.2014Championship of Crimea Federal District (Semifinal)RU, Simferopol
23.04.2014 - 24.04.2014Tournament Awarded to Museum SpringRU, Kazan
19.04.2014 - 20.04.2014Championship of PetrozavodskRU, Petrozavodsk
19.04.2014 - 20.04.2014Championship of Izhevsk, Preliminary StageRU, Izhevsk
01.03.2014 - 19.04.2014Spring Go MarathonRU, Izhevsk
19.04.2014 - 19.04.2014Dancing DragoonRU,Perm
12.04.2014 - 13.04.2014Youth Grand Prix of Moscow, Group MastersRU, Moscow
12.04.2014 - 13.04.2014Youth Grand Prix of MoscowRU, Moscow
12.04.2014 - 13.04.2014Championship of Novouralsk Under 16RU, Novouralsk
12.04.2014 - 13.04.2014Championship of NovouralskRU, Novouralsk
10.03.2014 - 11.04.2014Vesennee SenteRU, KGS
05.04.2014 - 06.04.2014Tula CupRU, Tula
05.04.2014 - 06.04.2014Championship of Sverdlovsk DistrictRU, Ekaterinburg
05.04.2014 - 05.04.2014Championship of Sankt-Peterburg, Stage 2RU, Sankt-Peterburg
march29.03.2014 - 30.03.2014Team Championship of North-West Federal DistrictRU, Sankt-Peterburg
29.03.2014 - 30.03.2014Championship of PermRU, Perm
29.03.2014 - 30.03.2014Championship of JaroslavlRU, Jaroslavl
22.03.2014 - 23.03.2014Championship of Nizhnij TagilRU, Nizhnij Tagil
22.03.2014 - 23.03.2014Championship of South Federal DFistrict, Group BRU, Krasnodar
22.03.2014 - 23.03.2014Championship of South Federal DFistrict, Group CRU, Krasnodar
23.03.2014 - 23.03.2014Championship of Sankt-Peterburg, Stage 1RU, Sankt-Peterburg
22.03.2014 - 23.03.2014Team Match Leader-RazvitieRU, Moscow
22.03.2014 - 23.03.2014Championship of South Federal District. Group ARU, Krasnodar
22.03.2014 - 23.03.2014Team Moscow Championship Under 18RU, Moscow
15.03.2014 - 16.03.2014Gandicap TournamentRU, Novouralsk
15.03.2014 - 16.03.2014Youth Go Championship of PetrozavodskRU, Petrozavodsk
14.03.2014 - 15.03.2014Fun Kyu CupRU, Novosibirsk
13.11.2013 - 13.03.2014LongWayRU, KGS
08.03.2014 - 09.03.2014Team Rapid Russian Cup of PolimetallRU, Sankt-Peterburg
09.03.2014 - 09.03.2014Female Cup of Samarskij DistrictRU, Toljatti
07.03.2014 - 08.03.2014Rapid Russian Cup of PolimetallRU, Sankt-Peterburg
01.03.2014 - 03.03.2014EYGC, Under 16 TournamentGB, London
01.03.2014 - 03.03.2014EYGC, Under 12 TournamentGB, London
01.03.2014 - 03.03.2014EYGC, Under 20 TournamentGB, London
01.03.2014 - 02.03.2014Go FestivalRU, Tomsk
february05.02.2014 - 28.02.2014VLSRU, KGS
22.02.2014 - 23.02.2014Pair Championship of Siberian Federal DistrictRU, Novosibirsk
22.02.2014 - 23.02.2014Kido CupRU, Moscow
16.02.2014 - 16.02.2014Final of the 1st stage Grand-Prix of Petrozavodsk State UniversityRU, Petrozavodsk
15.02.2014 - 16.02.2014Team Championship of IzhevskRU, Izhevsk
16.02.2014 - 16.02.2014Moscow Child Grand Prix, Stage 1RU, Moscow
15.02.2014 - 16.02.2014Champioship of Novosibirsk District, SemifinalRU, Novosibirsk
16.02.2014 - 16.02.2014CHempionat Samarskoj oblasti po Go (parny`e sorevnovaniya)
15.02.2014 - 15.02.2014Rapid Go Championship оf PetrozavodskRU, Petrozavodsk
15.02.2014 - 15.02.2014Qualification of the 1st stage Grand-Prix of Petrozavodsk State UniversityRU, Petrozavodsk
08.02.2014 - 09.02.2014Chiness Counsil Cup, Side TournamentRU, Sankt-Peterburg
08.02.2014 - 09.02.2014Chiness Counsil Cup, Main TournamentRU, Sankt-Peterburg
01.02.2014 - 02.02.2014Pair Championship of Central Federal DistrictRU, Moscow
01.02.2014 - 02.02.2014Festival LARIKSRU, Moscow
january25.01.2014 - 25.01.2014Memorial of Sergej MezhovRU, Moscow
21.01.2014 - 22.01.2014Championship of Petrovskaja SchoolRU, Petrozavodsk
18.01.2014 - 19.01.2014Russian Youth Championship under 16RU, Moscow
18.01.2014 - 19.01.2014Russian Youth Championship under 12RU, Moscow
13.01.2014 - 13.01.2014Championship of School 42RU, Petrozavodsk
10.01.2014 - 12.01.2014CHempionat SZFO po parnomu go
11.01.2014 - 12.01.2014Christmas TournamentRU, Novouralsk
07.01.2014 - 08.01.2014Christmas TournamentRU, Sankt-Peterburg
04.01.2014 - 05.01.2014Championship of Cheljabinsk DistrictRU, Cheljabinsk