VII Ural Cup of Polymetal

register | registered participants

Dates11.12.2021 - 12.12.2021
CityRU, Ekaterinburg
СистемаМак-Магона
Participants40
Rounds5
NPlayerCityGo LevelMM012345PointsSOSSODOSPlace
1Igor Nemlij
Kazan`
2574→2579 (+5)56+2+3+4+10+1039391
2Nikita Prikarev
Moskva
2340→2358 (+18)57+1-5+3+8+939292
3Alexandr Galimov
CHelyabinsk
2290→2316 (+26)54+5+1-2-7+841223
4Nikita Barykin
Ekaterinburg
2502→2496 (-6)53-7+6+1-5+839214
5Evgenij Manakhov
CHelyabinsk
2458→2418 (-40)512+3-2-9+4-738135
6Pavel Shkljar
Ekaterinburg
2317→2306 (-11)51-9+4-8-13+738136
7Ildar Almukhametov
Kazan`
2184→2188 (+4)52-4-14+12+3-737127
8Sergej Sonin
Ekaterinburg
2052→2058 (+6)413-17+16+6+2-734198
9Oleg Novikov
Ekaterinburg
2110→2126 (+16)416+6-13+5-15+732189
10Jaroslav Rochev
Tyumen`
1866→1975 (+109)320+25+12+19+1-7302010
11Mikhail Podbolotov
CHelyabinsk
1878→1898 (+20)319-23+21+14+12+7272211
12Denis Ajupov
Ekaterinburg
2274→2213 (-61)55-14+10-7-11-634612
13Mikhail Rozanov
Ekaterinburg
1859→1916 (+57)38+15+9-16+6-6331913
14Dmitrij Vetoshkin
Izhevsk
2017→2001 (-16)415+12-7-11-20+6311114
15Evgenij Blinov
CHelyabinsk
2053→2014 (-39)414-13-20+17+9-6301115
16Anna Butyrskikh
Ekaterinburg
2026→1979 (-47)49-19+8-13-21+6301016
17Valerij Ignatov
Ekaterinburg
1645→1670 (+25)318+8-22+15-25+6281517
18Dmitrij Smirnov
CHelyabinsk
1894→1830 (-64)317-22-24+26+19+6251418
19Artem Isupov
Izhevsk
1603→1628 (+25)311+16-25+10-18-5301119
20Ivan Zarezin
Ekaterinburg
1569→1575 (+6)310-27+15-22+14-528920
21Tatjana Tokmalaeva
CHelyabinsk
1430→1476 (+46)224+34+11-23+16-5261321
22Pavel Maljugin
Tyumen`
1341→1411 (+70)232+18+17-20-28+5241322
23Anton Rochev
Tyumen`
1337→1349 (+12)228+11-27+21-34+5231123
24Jaroslav Kuznecov
Izhevsk
1287→1306 (+19)221-29+18-34+26+5221124
25Daniil Ponomarev
Izhevsk
1307→1278 (-29)231+10-19-33+17-425725
26Daniil Podbolotov
CHelyabinsk
1363→1306 (-57)227-30+28+18-24-423826
27Alexandr Kudrjashov
CHelyabinsk
1168→1147 (-21)226+20-23-31+29-422827
28Nikita Mjalicin
Krasnotur`insk
1057→1063 (+6)223-32+26-29+22-421728
29Ramil Bulatov
Tyumen`
653→985 (+332)133+24-30+28-27+4201129
30Alexandr Ushakov
Krasnotur`insk
828→868 (+40)135+26-29-36+32+417930
31Ivan Bubnov
Tyumen`
678→907 (+229)125-37+32+27-33+416831
32Matvej Vershinin
Izhevsk
1077→977 (-100)222-28-31-35+30-320332
33Majja Gaptrakhimova
Izhevsk
829→790 (-39)129-36+35+25-31-318633
34Jurij_J Vasiljev
Tyumen`
753→781 (+28)140+21-37+24-23-318334
35Maria Malygina
Ekaterinburg
599→560 (-39)130-39+33-32-38+313335
36Ajdar Jusupov
CHelyabinsk
415→519 (+104)039+33-38+30-37+312536
37Ilja Shkunov
Berezovskij
374→370 (-4)038+31-34-40+36-213337
38Vitalij Tjagnij
CHelyabinsk
160→158 (-2)037-40+!36-39+35-210238
39Timur Gilmutdinov
CHelyabinsk
227→153 (-74)036-35-+!38-40-110139
40Alexandr Zenkin
Ekaterinburg
292→288 (-4)034-38-!-!37-39+19140