Team Championship of Russia. Preliminary Group 'Centre'

Dates02.04.2022 - 03.04.2022
CityRU, KGS
Системасвободная
Participants66
Rounds5
NPlayerCityGo LevelMM012345PointsSOSSODOSPlace
1Sankt-Peterburg
5d060+52+40+27+14+510101
2Grigorij Fionin
Sankt-Peterburg
2611→2616 (+5)029+20+244
3Dmitrij Surin
Sankt-Peterburg
2609→2602 (-7)017-040
4Stepan Trubicin
Sankt-Peterburg
2542→2545 (+3)030+24+222
5Viktor Bogdanov
Sankt-Peterburg
2506→2488 (-18)031-040
6Alexej Simonov
Sankt-Peterburg
2441→2449 (+8)053+43+32+25+41010
7Alexej Gorchakov
Sankt-Peterburg
2368→2368 (=)061+56+46+344
8Elvina Kalsberg
Sankt-Peterburg
2360→2360 (=)062+58+211
9Evgenij Dergach
Sankt-Peterburg
2358→2358 (=)049+100
10Artem Smorodskij
Sankt-Peterburg
2260→2260 (=)0000
11Daniil Drukarev
Sankt-Peterburg
2247→2247 (=)0000
12Vladimir Gorzhalcan
Sankt-Peterburg
2246→2246 (=)0+!100
13Robert Gorbunov
Sankt-Peterburg
2235→2235 (=)065+59+51+300
14Moskovskaja obl.
5d052+40+27+60+1-41162
15Anton Chernykh
ZHukovskij
2696→2696 (=)0000
16Igor Burnaevskij
Krasnogorsk
2666→2668 (+2)029+122
17Rakhmat Demenshin
Sergiev Posad
2487→2498 (+11)053+43+30+3+455
18Virzhinia Shalneva
ZHukovskij
2401→2405 (+4)031+61+244
19Mikhail Sas
ZHukovskij
2273→2273 (=)062+100
20Alexandr Tishin
Kraskovo
2229→2211 (-18)056+46-32-64+2-2112
21Semen Gudkov
Pavlovskij Posad
2201→2201 (=)0000
22Arkadij Lebedev
ZHukovskij
2163→2163 (=)0000
23Andrej Chirkov
Lyuberczy`
2112→2115 (+3)058+49+211
24Sergej Churkin
ZHukovskij
1964→1964 (=)04-020
25Svjatoslav Shalnev
ZHukovskij
1897→1897 (=)059+51+65+!6-340
26Denis Shalnev
ZHukovskij
1092→1092 (=)0000
27Resp. Karelia
4d040+60+14-1-52+31233
28Alexej Lazarev
Petrozavodsk
2601→2601 (=)0000
29Ivan Kulikovskij
Petrozavodsk
2504→2459 (-45)043-61+16-2-53+260
30Dmitrij Kornev
Petrozavodsk
2409→2401 (-8)046+62+17-4-293
31Vladimir Shvecov
Segezha
2353→2372 (+19)042+64+18-5+54+453
32Dmitrij Konovalov
Segezha
2314→2317 (+3)050+65+!20+6-55+473
33Ivan Maslov
Segezha
2286→2286 (=)0000
34Sergej Kurin
Petrozavodsk
2100→2100 (=)059+100
35Konstantin Kulinich
Petrozavodsk
1989→1989 (=)0000
36Egor Zakharov
Petrozavodsk
1795→1795 (=)0000
37Rodion Kaverin
Petrozavodsk
1685→1685 (=)0000
38Anatolij Ilmast
Petrozavodsk
1663→1663 (=)0000
39Maria Korolko
Petrozavodsk
1644→1644 (=)0000
40Resp. Udmurtia
1k027-14-1-52+60+21314
41Alexej Tolstukhin
Izhevsk
2080→2080 (=)0000
42Margarita Ponomareva
Izhevsk
2009→1994 (-15)031-59+65+!240
43Roman Gushchin
Izhevsk
2002→2082 (+80)029+17-6-54+61+3102
44Dmitrij Vetoshkin
Izhevsk
1956→1956 (=)0000
45Radmila Ponomareva
Izhevsk
1947→1953 (+6)062+100
46Artem Isupov
Izhevsk
1932→1950 (+18)030-20+7-55+64+394
47Alexej Kazakov
Izhevsk
1829→1829 (=)0000
48Lev Ponomarev
Izhevsk
1819→1845 (+26)057+100
49Fedor Dmitriev
Izhevsk
1608→1607 (-1)023-9-030
50Jaroslav Kuznecov
Izhevsk
1294→1294 (=)032-040
51Ekaterina Toshchevikova
Izhevsk
1123→1123 (=)025-13-060
52Samarskaja obl.
4k014-1-60+40-27-11405
53Kirill Jakubovskij
Tol`yatti
1929→1928 (-1)017-6-29-0100
54Leonid Bychkov
Samara
1875→1862 (-13)043-31-070
55Maxim Poplavskij
Samara
1608→1624 (+16)061+46-32-170
56Denis Fedchishin
Tol`yatti
1601→1633 (+32)020-7-62+150
57Alexej Li
Samara
1575→1475 (-100)064-48-020
58Vladimir Orlov
Samara
1543→1543 (=)023-8-65+!140
59Alexej Vasiljev
Tol`yatti
1236→1236 (=)025-13-42-34-090
60Kaluzhskaja obl.
7k01-27-52-14-40-01506
61Veronika Palchikova
Kaluga
1575→1557 (-18)07-29-55-18-43-0110
62Nikolaj Petrenko
Kozel`sk
1554→1537 (-17)08-30-56-19-45-070
63Alexej Vidiniktov
Kaluga
1528→1528 (=)0000
64Tatiana Kovylina
Kaluga
1177→1229 (+52)031-57+20-46-190
65Konstantin Kozak
Kaluga
1112→1112 (=)013-32-!58-!25-!42-!0130
66Denis Mjasoedov
Kaluga
1085→1085 (=)0000