Team Championship of Russia Under 12. Preliminary

Dates30.01.2019 - 23.04.2019
CityRU, KGS
СистемаМак-Магона
Participants152
Rounds6
NPlayerCityGo LevelMM0123456PointsSOSSODOSPlace
1Moskva A
1k334+12+21+6+17+41+940401
2Egor Lavrov
Moskva
1d038+22+8+18+42+51616
3Alexej Igonin
Moskva
1k036+13+7+43+41313
4Oleg Nagornov
Moskva
3k037+15+23+9-19+41812
5Vjacheslav Shpakovskij
Moskva
5k016+24+20+44+41111
6Tatarstan A
1k321+17+29+1-25+12-742262
7Askar Khusainov
Kazan`
1k019+30+3-27+31410
8Artur Gimadiev
Kazan`
1k022+18+31+2-26+13-42313
9Ruslan Tarasov
Kazan`
1k023+20+32+4+28+14+61717
10Fedor Poryvaev
Kazan`
7k015-040
11Diana Khabibullina
Kazan`
1231→1213 (-18)024-050
12Magadanskaja obl. A
6k341+1-46+25-34+6+740253
13Kirill Makarov
Magadan
4k042+3-47+26+!38+8+52016
14Danil Nikolaev
Magadan
7k043+27-35+9-2145
15Magamed Tunguev
Magadan
7k045+4-49+28-39+10+482
16Maxim Nikulin
Magadan
1319→1286 (-33)05-48-080
17Moskovskaja obl. A
6k398+6-34+29+1-25+738224
18Andrej Chirkov
Lyuberczy`
4k0100+8-38+31+2-26-3185
19Svjatoslav Shalnev
ZHukovskij
5k099+7-36+30+4-27+4169
20Dmitrij Travkin
Lyuberczy`
1331→1383 (+52)0102+9-40+32+5-28+4133
21Udmurtia A
8k36-67+1-51+56+29+738225
22Lev Ponomarev
Izhevsk
6k08-69+2-52+57+31+4178
23Roman Gushchin
Izhevsk
1349→1446 (+97)09-68+4-53+58+30+42111
24Radmila Ponomareva
Izhevsk
1294→1394 (+100)011+70+5-55+59+32+595
25Permskij kraj A
4k346+29-41+12+6-17-639196
26Artemij Pishchalnikov
Solikamsk
2d047+31+42+13-!8-18+42011
27Alexandra Kodolova
Perm`
7k049+30-43+14+7-19-3166
28Elizaveta Salamatova
Solikamsk
7k048+32-44-15+9-20-2218
29Moskva B
7k356+25+6-17-46+21-638177
30Alexej Kosyrev
Moskva
7k058+27+7-19-49+23-3198
31Vitalij Bondarenko
Moskva
7k057+26-8-18-47+22-2205
32Andrej Skrjabin
Moskva
1354→1331 (-23)028+9-20-24-1172
33Ernest Pavlinskij
Moskva
1181→1212 (+31)059+48+244
34Magadanskaja obl. B
9k31-51+17-92+12-83+638158
35Alexej Axenov
Magadan
1268→1282 (+14)054+96+14-86+3108
36Arsenij Balan
Magadan
9k03-55+19-94+85+3168
37Dina Shmakova
Magadan
1257→1257 (=)04-040
38Egor Shirokov
Magadan
1200→1217 (+17)02-53+18-93-13-84+2225
39Denis Plashenkov
Magadan
1137→1128 (-9)015-040
40Vjacheslav Boltenkov
Magadan
1053→1041 (-12)020-040
41Khabarovskij kraj
9k312-73+25-62+115+1-636149
42Alexej Orishchenko
Amursk
1310→1364 (+54)013-75+26-65+117+2-3239
43Vladimir Sokolov
Amursk
1278→1248 (-30)014-74-27-66+116+3-2164
44Sofia Zabolotnaja
Habarovsk
1099→1085 (-14)076+28+64-118-5-2174
45Nikita Makarov
Habarovsk
1054→1046 (-8)015-040
46Sankt Peterburg A
9k325-56+12-73+29-62+6341510
47Nikolaj Ivanov
Sankt-Peterburg
4k026-57+13-75+31-65+3187
48Ksenia Moiseeva
Sankt-Peterburg
1097→1143 (+46)028-59+16+76+33-66+473
49Mikhail Postnikov
Sankt-Peterburg
1057→1095 (+38)027-58+15-74+30-63-2196
50Ekaterina Nikonorova
Sankt-Peterburg
633→808 (+175)0000
51Moskva E
10k287+34-119+21-78+56+6311811
52Gleb Lysenko
Moskva
1304→1327 (+23)088-121+22-79+57+3188
53Kirill Novikov
Moskva
1138→1096 (-42)090+38-120-23-80+58-2195
54Andrej Filatov
Moskva
1017→1038 (+21)035-122+59+241
55Dmitrij Kokhtarev
Moskva
959→939 (-20)089+36-24-82-1143
56Sverdlovskaja obl. A
9k329-46-67+98+21-51-534912
57Daniil Korobko
Novoural`sk
1388→1320 (-68)031-47-69+100+22-52-2142
58Mikhail Rozanov
Ekaterinburg
1342→1301 (-41)030-49-68+99+23-53+3145
59Nikolaj Chupryna
Ekaterinburg
952→852 (-100)033-48-70-101-24-54-0190
60Maxim Bader
Novoural`sk
803→834 (+31)0000
61Denis Nazmutdinov
Ekaterinburg
796→796 (=)0000
62Moskva G
10k267-104+83+41-92+46-5301313
63Andrej Ilichev
Moskva
1271→1245 (-26)069-107+85-96+49+3137
64Vladimir Solodnikov
Moskva
1099→1214 (+115)070+105+44+95+477
65Gleb Baranenko
Moskva
1066→1081 (+15)0106+84+42-93-47-2155
66Makar Zuev
Moskva
951→932 (-19)068-86+43-48-1134
67Nizhegorodskaja obl.
10k262+21-56-83-123+104+5291214
68Alisa Smirnova
Arzamas
1174→1164 (-10)066+23-58-85-125+107+3208
69Demid Kukolev
Nizhnij Novgorod
1167→1098 (-69)063+22-57-84-124-106-1193
70Andrej Ostroumov
Nizhnij Novgorod
1147→1094 (-53)064-24-59+86-126+108+3174
71Andrej Sobolev
Nizhnij Novgorod
889→915 (+26)0000
72Irina Romanenko
Nizhnij Novgorod
814→904 (+90)0000
73Moskva V
10k292+41-78+46-83-127+5291215
74Alexandr Firsanov
Moskva
1300→1249 (-51)094+43+80-49-85-130+3186
75Sofia Sgibneva
Moskva
1203→1211 (+8)093+42-79+47-84-129+31910
76Julia Sgibneva
Moskva
795→775 (-20)096-44-81+48-86-131+2175
77Ekaterina Sgibneva
Moskva
728→870 (+142)0000
78Moskva D
11k1110+98+73-87+51-92+5281716
79Bogdan Kojushev
Moskva
1278→1264 (-14)0114+100+75-88-52-93+3197
80Pavel Rudik
Moskva
1125→1216 (+91)0113+99+74+90+53-94+5119
81Grigorij Arsentjev
Moskva
928→951 (+23)0111+76-96+286
82Ivan Igonin
Moskva
655→1085 (+430)0102+89+55+344
83Udmurtia B
11k1136+87+62-67+73+34-5281717
84Jaroslav Kuznecov
Izhevsk
1176→1179 (+3)0137+88-65-69+75+38-3144
85Vita Ganieva
Izhevsk
985→1277 (+292)0138+90+63+68+74+36-51411
86Matvej Vershinin
Izhevsk
954→1004 (+50)0140+91+66-70+76+35-4117
87Moskovskaja obl. B
10k251-83-123+78-110+115+5271118
88Valeria Kovalevskaja
ZHukovskij
6k052+84+124+79+114+117+62020
89Viktoria Kolomiec
ZHukovskij
940→952 (+12)055-126+82-111+116+3139
90Vasilisa Terjoshkina
ZHukovskij
885→796 (-89)053-85-125-80-113-0200
91Fedor Podojnikov
ZHukovskij
589→563 (-26)086-118-090
92Tatarstan B
11k273-127+98+34-62-78-428719
93Azalia Gimaletdinova
Kazan`
1220→1235 (+15)075-129+100+38+65+79-4148
94Alisa Tukmeeva
Kazan`
1040→1028 (-12)074-131+99+36-80-2143
95Kamil Urmanche
Kazan`
946→936 (-10)0130+64-162
96Arslan Khajdarov
Kazan`
895→912 (+17)076+102+35-63-81-2102
97Dan Kogan
Kazan`
299→339 (+40)0000
98Nizhegorodskaja obl.
10k317-78-92-56-104-119+428320
99Mikhail Korotin
Nizhnij Novgorod
1221→1121 (-100)019-80-94-58-107-0170
100Maria Trifonova
Nizhnij Novgorod
1124→1053 (-71)018-79-93-57-106-121+1173
101Pavel Smirnov
Nizhnij Novgorod
1086→1169 (+83)059+105+122+322
102Egor Pavlov
Nizhnij Novgorod
1075→975 (-100)020-82-96-090
103Alexandr Peruncov
Nizhnij Novgorod
1066→1017 (-49)0120-050
104Tatarstan V
12k1119+62-115-123+98+67-4241021
105Ilnur Kalimullin
Kazan`
1110→1010 (-100)0122+64-116-101-1111
106Marat Almukhametov
Kazan`
932→933 (+1)0121-65-124-100+69+2122
107Dinar Azmukhametov
Kazan`
885→973 (+88)0120+63-117-125+99+68-3199
108Mark Kirillin
Kazan`
709→764 (+55)0118+126+70-2107
109Lejla Mudarisova
Kazan`
290→236 (-54)0000
110Moskovskaja obl. V
12k178-123-127+132+87-136+421822
111Daria Podojnikova
ZHukovskij
1013→980 (-33)081-126+130+135+89-140+41510
112Zlata Zvereva
ZHukovskij
934→939 (+5)0131+133
113Vladislav Shalnev
ZHukovskij
891→948 (+57)080-125-129+134+90+138+4178
114Artem Korobov
ZHukovskij
884→904 (+20)079-124-133+88-137+2173
115Udmurtia V
14k0147+136+104+119+41-87-420923
116Majja Gaptrakhimova
Izhevsk
983→954 (-29)0149+138+105+120-43-89-3133
117Daniil Ponomarev
Izhevsk
977→1040 (+63)0148+137+107+121+42-88-4167
118Margarita Ponomareva
Izhevsk
874→951 (+77)0151+139+108-122+44+91+553
119Moskva Zh
14k1104-142+51-115-132+98-323524
120Maria Romanenko
Moskva
1029→1093 (+64)0107-143+53+116+134+103+5129
121Georgij Karinskij
Moskva
780→833 (+53)0106+144+52-117-133+100-3146
122Sofia Kulbeda
Moskva
683→608 (-75)0105-145+54-118-135-101-1172
123Sankt-Peterburg B
12k0142+110+87-104-67-147+320625
124Pavel Malko
Sankt-Peterburg
1075→1137 (+62)0144+114+88-106+69+148+5137
125Mikhail Zatickij
Sankt-Peterburg
1068→1055 (-13)0143+113+90+107-68-149+4115
126Mark Rish
Sankt-Peterburg
556→532 (-24)0145+111-89-108-70-152+2142
127Moskovskaja obl. G
14k0132+92-110-147+142+73-318526
128Ilja Norec
ZHukovskij
825→825 (=)0000
129Igor Khamuza
Moskva
716→795 (+79)0133+93-113-148+144+75-3165
130Timofej Skripkin
Kolomna
595→599 (+4)0134-95-111-149+143+74-2121
131Janzhina Jundunova
Moskva
466→531 (+65)0135+94-112-152+146+76-3105
132Permskij kraj B
15k0127-147+136+110-119-142+314427
133Emilia Erlikh
Solikamsk
691→709 (+18)0129-148+137+114-121-144+3102
134Varvara Shundikova
Solikamsk
671→690 (+19)0130+149+138-113-120-143+3143
135Alena Semakina
Solikamsk
552→669 (+117)0131-150+140+111-122+145+4125
136Sverdlovskaja obl. B
13k183-115-132-142-147+110-218028
137Sergej Gavshin
Novoural`sk
910→810 (-100)084-117-133-144-148-114-0140
138Vladislav Sychev
Novoural`sk
813→723 (-90)085-116-134+145-149+113-2173
139Artem Ermolenko
Novoural`sk
758→723 (-35)0118-050
140Daria Kozlova
Ekaterinburg
757→660 (-97)086-135-146+152+111-2131
141Artem Mikhajlovskij
Novoural`sk
354→454 (+100)0000
142Moskva Z
16k0123-119-147+136+127-132-214229
143Veronika Tarasova
Moskva
690→595 (-95)0125-120-148+130-134-1151
144Nikolaj Tamarov
Moskva
599→571 (-28)0124-121-137+129-133-1140
145Maxim Kuchenev
Izhevsk
275→370 (+95)0126-122-149+138+135-292
146Anastasia Majster
Moskva
107→144 (+37)0152+140-131-150
147Permskij kraj V
19k0115-132-142-127-136-123-017030
148Anna Okhotina
Solikamsk
470→471 (+1)0117-133-143-129-137+124-1160
149Denis Rudik
Solikamsk
234→172 (-62)0116-134-145-130-138-125-0160
150Arina Repina
Solikamsk
123→120 (-3)0135-040
151Arsenij Chernykh
Solikamsk
109→109 (=)0118-050
152Dmitrij Menshikov
Solikamsk
96→96 (=)0146-131-140-126-080