Cup of Buddhist University

register | registered participants

Dates01.06.2019 - 02.06.2019
CityRU, Ulan-Ude
СистемаЛИДЕР
Participants33
Rounds6
NPlayerCityGo LevelMM0123456PointsRcRePlace
1Ojutbilegt Tsendjav
Ulan-Ude`
2412→2450 (+38)45+/w4-/w8+/w2+/b3+/w6+/b9231¼2551
2Fedor Everstov
YAkutsk
2300→2336 (+36)48+/w3+/w4+/w1-/w5-/b10+/b8229234¾2
3Pavel Pristupa
Tomsk
2387→2390 (+3)46+/b2-/b10+/b4+/b1-/b8+/b8226¼2423
4Sansar Tsolmon
Ulan-Ude`
2361→2379 (+18)49+/w1+/b2-/b3-/w8+/w5+/b8228¼242¼4
5Alexandr Fedorov
YAkutsk
2241→2241 (=)41-/b8-/w9+/b10+/w2+/w4-/w7221¼224¼5
6Tugsbilegt Tseveenravdan
Ulan-Ude`
2215→2195 (-20)43-/w9+/b11+/w8-/w7+/b1-/w7205¾2166
7Evgenij Krasutskij
Tomsk
1567→1605 (+38)325+/w10-/w13+/w11+/b6-/w12+/b7160¼1697
8Vitalij Radnaev
Ulan-Ude`
2443→2424 (-19)42-/b5+/b1-/b6+/b4-/b3-/w6235½2298
9Oleg Nikolaev
Ulan-Ude`
1960→1909 (-51)44-/b6-/w5-/w12-/b13+/w11+/b6190¼185½9
10Bold Ganbat
Ulan-Ude`
1756→1812 (+56)320+/w7+/b3-/w5-/b12+/w2-/w6190¼181¾10
11Vladimir Bugdaev
Ulan-Ude`
1461→1542 (+81)313+/w20+/w6-/b7-/w14+/b9-/w6165¾154¾11
12Nomin-Erdene Gungaanjam
Ulan-Ude`
1271→1600 (+329)215+/b25+/w20+/w9+/w10-/b7-/w6147¼145¼12
13Zhargal Tsyrenov
Ulan-Ude`
1744→1654 (-90)311-/b14+/b7-/b17+/b9-/b16+/w6139¼159¼13
14Alexandr Valkovich
Ulan-Ude`
1330→1386 (+56)216+/w13-/w15+/w20+/w11-/w17+/b6124138¾14
15Ruslan Adamov
Moskva
1207→1200 (-7)212-/w16+/b14-/b21+/b17-/b20+/b5112¾116¾15
16Alexej Sochilin
Irkutsk
1135→1134 (-1)214-/b15-/w25+/b18+/b19+/b13-/b5108111¾16
17Janzhina Jundunova
Moskva
544→897 (+353)131+/b19+/w18+/w13-/w15+/w14-/w589½7617
18Vladimir Jundunov
Moskva
600*→825 (+225)127+/b21+/b17-/b16-/w22+/w26+/w560½69¼18
19Mukhammed Akbarov
Ulan-Ude`
407→774 (+367)126+/w17-/b27+/w22+/w16-/w21+/b560½58¾19
20Bajarzhargal Shartolgoj
Ulan-Ude`
1476→1376 (-100)310-/b11-/b12-/b14-/b25+/w15-/w4140¼126¼20
21Roman Turovec
Krasnoyarsk
948→849 (-99)130+/w18-/w26+/w15-/w23+/w19-/w459¼78½21
22Ichinkhorloo Shonkhor
Ulan-Ude`
97*→453 (+356)023+/w32+/b29+/w19-/b18-/b27+/b42819½22
23Alina Rampilova
Ulan-Ude`
172*→479 (+307)022-/b33+/w24+/w27+/b21-/b30+/w423½20¾23
24Anarchimeg Davaasambuu
Ulan-Ude`
90*→265 (+175)029+/w27-/b23-/b33+/w32+/b28+4311¾24
25Bulat Dorzhiev
Ulan-Ude`
1185→1096 (-89)27-/b12-/b16-/w26+/w20-/b-!3121¾105½25
26Daniil Krasutskij
Tomsk
698→633 (-65)119-/b30+/b21-/b25-/b28+/b18-/b357½5726
27Zakhar Nazimov
Ulan-Ude`
366→269 (-97)118-/w24+/w19-/b23-/w29+/w22-/w331¼2127
28Namzhil-lama Tsybikov
Ulan-Ude`
90*→93 (+3)0+!29-/b33+/b32+/b26-/w24-328
29Anna Krasutskaja
Tomsk
98→118 (+20)024-/b28+/w22-/b31+/w27-/b32+/b3829
30Dajana Radnaeva
Ulan-Ude`
446→346 (-100)121-/b26-/w-!-!31+/w23-/b237¾33½30
31Agvan Bairov
Ulan-Ude`
90*→90 (=)017-/w+!32-/b29-/b30-/b33+/w213½-531
32Arltan Erdniev
Ulan-Ude`
90*→90 (=)033+/w22-/w31+/w28-/w24-/w29-/w22-9.2532
33Aldar Arempilov
Ulan-Ude`
90*→90 (=)032-/b23-/b28-/w24-/b+!31-/b1-0.5-22.2533