Team Championship of Russia under 12. Preliminary Stage

Dates13.03.2021 - 14.03.2021
CityRU, KGS
СистемаМак-Магона
Participants69
Rounds5
NPlayerCityGo LevelMM012345PointsSOSSODOSPlace
1Moskva
1k235+15+8+22+28+723231
2Alexej Igonin
Moskva
2245→2258 (+13)217+9+41111
3Vjacheslav Shpakovskij
Moskva
2084→2104 (+20)218+10+499
4Andrej Ilichev
Moskva
1854→1855 (+1)238+11-23-29+4186
5Alexandr Osipovskij
Moskva
1712→1736 (+24)239+24+30+51010
6Andrej_A Filatov
Moskva
1453→1424 (-29)227+31-382
7Grigorij Feoktistov
Moskva
1320→1309 (-11)240+19-362
8Tatarstan
2d228+22+1-15+35+624172
9Askar Khusainov
Kazan`
2347→2342 (-5)229+23+2-19+36+62218
10Ruslan Tarasov
Kazan`
2230→2223 (-7)232+24+3-20+5128
11Artur Gimadiev
Kazan`
2181→2184 (+3)225+4+21+37+61212
12Kirill Abzalilov
Kazan`
1504→1504 (=)233+322
13Mark Kirillin
Kazan`
1372→1387 (+15)238+322
14Lejla Mudarisova
Kazan`
12k2200
15Izhevsk
6k242+1-35+8-22+525123
16Radmila Ponomareva
Izhevsk
1741→1753 (+12)243+36+23-4126
17Lev Ponomarev
Izhevsk
1532→1565 (+33)244+2-37+24+5128
18Margarita Ponomareva
Izhevsk
1314→1348 (+34)23-38+27+484
19Jaroslav Kuznecov
Izhevsk
1285→1330 (+45)245+7+9-4115
20Daniil Ponomarev
Izhevsk
1136→1136 (=)210-250
21Matvej Vershinin
Izhevsk
1060→1060 (=)211-260
22Cheljab. obl.
5k249+8-28+1-15-42684
23Alexandr Galimov
CHelyabinsk
1966→1997 (+31)250+9-29+4+16+62115
24Rustam Bignov
CHelyabinsk
1570→1559 (-11)251+10-30+5-17-4227
25Daniil Podbolotov
CHelyabinsk
1330→1317 (-13)252+11-31-3164
26Alexandr Kudrjashov
CHelyabinsk
10k2200
27Oxana Bignova
CHelyabinsk
1141→1078 (-63)26-18-270
28Magadanskaja obl.
7k28-49+22-42+1-42585
29Kirill Makarov
Magadan
1965→1949 (-16)29-50+23-43+4-4215
30Vjacheslav Kushnir
Magadan
1280→1302 (+22)251+24-44+5-4134
31Vjacheslav Boltenkov
Magadan
1073→1333 (+260)252+25+45+6+61212
32Grigorij Khromenkov
Magadan
833→833 (=)210-250
33Konstantin Klenov
Magadan
760→760 (=)212-230
34Vladislava Golovina
Magadan
15k2200
35Moskovskaja obl.
8k21-42+15-53+8-42576
36Dmitrij Travkin
Lyuberczy`
1457→1489 (+32)243+16-54+9-4144
37Anastasia_A Chernova
ZHukovskij
1400→1366 (-34)244+17-55-11-3151
38Viktoria Kolomiec
ZHukovskij
1270→1245 (-25)04-45+18-57+13-2154
39Artem Korobov
ZHukovskij
1232→1228 (-4)25-250
40Vladislav Shalnev
ZHukovskij
1091→1070 (-21)27-230
41Kirill Vasjutinskij
Dolgoprudny`j
11k2200
42Kaliningr. obl.
9k215-35-49+28-59+41967
43Rodion Kolobov
Kaliningrad
1588→1560 (-28)016-36-50+29-61+2164
44Alexej Zdanovskij
Kaliningrad
1032→1018 (-14)017-37-51-30-60+1183
45Tatjana-K Eliseeva
Kaliningrad
1027→1013 (-14)019-38-52+31-65+2175
46Darja Zabalueva
Kaliningrad
14k0000
47Alexej Balashov
Kaliningrad
15k0000
48Maxim Prokofjev
Kaliningrad
17k0000
49N. Novgorod
9k222-28-42-59+53+41758
50Demid Kukolev
Nizhnij Novgorod
1478→1442 (-36)223-29-43-61+54-3151
51Alisa Smirnova
Arzamas
1368→1354 (-14)024-30-44+60+55+3157
52Alexandr Kislov
Nizhnij Novgorod
1047→1016 (-31)225-31-45-63+56+4154
53Sankt-Peterburg
10k066+59+35-49-31469
54Pavel Malko
Sankt-Peterburg
1377→1387 (+10)0+!36-50+284
55Mikhail Zatickij
Sankt-Peterburg
1175→1203 (+28)061++!37+51-396
56Eremej Blinov
Sankt-Peterburg
866→834 (-32)067+60-+!52-210½
57Alexandr Maslov
Sankt-Peterburg
569→624 (+55)068+63+38-264
58Fedor Potravko
Sankt-Peterburg
365→420 (+55)069+122
59Primorskij kraj
13k053-66+49-42-214310
60Oleg Kolodkin
Vladivostok
859→896 (+37)0+!56+67+51-44-3106
61Artur Kornieckij
Vladivostok
857→844 (-13)0+!55-50-43-1
62Daniil Krivonosov
Vladivostok
14k0000
63Mikhail Beljakov
Vladivostok
624→578 (-46)0+!57-68+52-2
64Varvara Mikhajljuk
Vladivostok
16k0000
65Dmitrij Radchenko
Vladivostok
507→534 (+27)069+45-142
66V. Novgorod
17k053-59-1911
67Julia-VN Kashtanova
Velikij Novgorod
667→597 (-70)056-+!60--!-!19
68Jana Kashtanova
Velikij Novgorod
351→265 (-86)057-+!63--!-!18
69Nina Kovalenko
Velikij Novgorod
317→239 (-78)058-+!65--!-!16