Far East Cup of Polymetal. Main

register | registered participants

Dates07.07.2018 - 08.07.2018
CityRU, Khabarovsk
СистемаМакМагон
Participants62
Rounds5
NPlayerCityGo LevelMM012345PointsSOSSODOSPlace
1Hyuk Lee
Moskva
2776→2776 (=)24+5+2+6+3+726261
2Anton Zatonskikh
Habarovsk
2589→2591 (+2)27+3+1-8+4+627202
3Pavel Pristupa
Tomsk
2364→2363 (-1)26+2-13+10+1-526133
4Alexej Khovanec
Vladivostok
2323→2322 (-1)21-11+14+15+2-525124
5Viktor Pavlov
YAkutsk
2353→2336 (-17)29+1-8-24+10+524125
6Sergej Skljarov
Habarovsk
1940→1948 (+8)23-15+19+1-13+524126
7Artur Buketov
Vladivostok
2132→2093 (-39)22-10-20+16+11+522127
8Pavel Nikiforov
Vladivostok
1832→1875 (+43)123+12+5+2-28+521158
9Andrej Simdjankin
Vladivostok
1970→1963 (-7)25-18+10-23+14+520119
10Andrej Makarov
Habarovsk
1485→1804 (+319)120+7+9+3-5-4241410
11Viktor Birjukov
Habarovsk
1559→1626 (+67)119+4-27+17+7-4211111
12Vadim Jastrebkov
Amursk
1046→1122 (+76)117+8-18+14-25+4201112
13Alexej Fadeev
Vladivostok
1775→1772 (-3)116+26+3-25+6-4201013
14Sergej She
Habarovsk
1736→1735 (-1)125+34+4-12+9-4201014
15Anzhela Tytar
Habarovsk
1206→1267 (+61)121+6-26+4-29+4201015
16Andrej Bindjukov
Habarovsk
1200→1226 (+26)113-31+22+7-26+4191016
17Stepan Shipicyn
Habarovsk
1292→1284 (-8)112-30+21+11-32+4181017
18Vladimir Taranov
Habarovsk
1424→1415 (-9)127+9-12-30+33+418918
19Sofia Abramchuk
Amursk
1137→1169 (+32)111-36+6-31+27+418919
20Alexej Orishchenko
Amursk
1110→1131 (+21)110-39+7-35+51+417820
21Margarita Skljarova
Habarovsk
1019→1027 (+8)115-42+17-40+24+416821
22Evgenij Vasiljev
Blagoveshhensk
889→989 (+100)045+44+16-36+23+4141022
23Sergej Serebrennikov
Vladivostok
1120*→1120 (=)18-35+29+9-22-320623
24Filipp Nojbert
Magadan
1046*→1006 (-40)126-37+32+5-21-318624
25Dmitrij Landyshev
Habarovsk
1182→1139 (-43)114-40+28+13-12-318625
26Leonid Rubcov
Amursk
930→933 (+3)124+13-15-38+16-318626
27Julia Makarova
Habarovsk
1096→1069 (-27)118-47+11-37+19-317527
28Dmitrij Shlyk
Habarovsk
91*→751 (+660)048+33+25-34+8-316828
29Artem Ermolaev
Habarovsk
820→835 (+15)038+49+23-47+15-314729
30Nikita Makarov
Habarovsk
663→686 (+23)053+17-44+18-43+314630
31Natalia Antipina
Habarovsk
608→643 (+35)043+16-49+19-45+314631
32Maxim Uvarov
Habarovsk
774→777 (+3)051+41+24-43+17-313632
33Semen Sinicyn
Habarovsk
745→752 (+7)052+28-42+41+18-313633
34Sofia Zabolotnaja
Habarovsk
728→737 (+9)050+14-48+28-41+313634
35Kirill Gorjushkin
Habarovsk
593→607 (+14)054+23-45+20-49+313635
36Erofej Poroshkov
Habarovsk
522→539 (+17)057+19-53+22-47+313536
37Daria Dankan
Habarovsk
557→593 (+36)055+24-51+27-44+312637
38Maria Iskra
Habarovsk
541→561 (+20)029-54+50+26-42+312638
39Ksenia Vojtovich
Habarovsk
291→299 (+8)058+20-41-50+46+311539
40Anna Tishina
Habarovsk
544→571 (+27)061+25-52+21-48+311440
41Tatjana Parshina
Vladivostok
38→74 (+36)046+32-39+33-34-214541
42Fedor Pylkov
Habarovsk
271→271 (=)059+21-33-53+38-213342
43Kristina Sevostjanova
Habarovsk
90→100 (+10)031-62+46+32-30-212343
44Gleb Sherstov
Habarovsk
214→214 (=)056+22-30-57+37-212244
45Viktoria Kuzminova
Amursk
150→150 (=)022-57+35-56+31-212245
46Tamara Leontjeva
Habarovsk
432→413 (-19)041-55+43-52+39-211446
47Emilia Makarova
Habarovsk
274→274 (=)060+27-58+29-36-211247
48Andrej Rusanov
Habarovsk
256→256 (=)028-61+34-54+40-211248
49Vera Pylkova
Habarovsk
160→160 (=)062+29-31-59+35-211249
50Vjacheslav Ten
Habarovsk
93→98 (+5)034-56+38-39-59+211250
51Violetta Pokhilko
Habarovsk
100→100 (=)032-60+37-62+!20-211151
52Maria Makarova
Habarovsk
100→100 (=)033-58+40-46-56+210252
53Dulus Mikhajlov
YAkutsk
94→99 (+5)030-59+36-42-58+210253
54Jaroslav Sherstov
Habarovsk
60→69 (+9)035-38-60+48-57+210254
55Vladislav Inkin
Habarovsk
54→59 (+5)037-46-56-60+61+27155
56Igor Kim
Birobidzhan
31*→36 (+5)044-50-55+45-52-110256
57Leonid Sevastjanov
Habarovsk
48→53 (+5)036-45-62+44-54-110157
58Oxana Kriger
Birobidzhan
31*→37 (+6)039-52-47-61+53-19058
59Evgenij Zhuk
Birobidzhan
30*→35 (+5)042-53-61+49-50-18059
60Inga Fam
Vladivostok
0*→4 (+4)047-51-54-55-62+!18060
61Ekaterina Rusanova
Habarovsk
49→54 (+5)040-48-59-58-55-09061
62Vladislav Konev
Habarovsk
2→5 (+3)049-43-57-51-!60-!08062