Far East Cup of Polimetal. Group A

Dates08.07.2017 - 09.07.2017
CityRU, Khabarovsk
СистемаМакМагон
Participants40
Rounds5
NPlayerCityGo LevelMM012345PointsSOSSODOSPlace
1Timur Sankin
Moskva
2651→2655 (+4)37+6+2+3+8+828281
2Anton Zatonskikh
Habarovsk
2623→2618 (-5)34+5+1-6+7+730222
3Andrej Arkharov
Vladivostok
2378→2375 (-3)35-9+4+1-12+630163
4Sergej Pavlov
Magadan
2310→2314 (+4)32-11+3-10+6+628154
5Sergej Tokarev
Vladivostok
2169→2194 (+25)33+2-6-14+17+626145
6Alexej Khovanec
Vladivostok
2356→2354 (-2)38+1-5+2-4-532116
7Vitalij Radnaev
Ulan-Ude`
2336→2329 (-7)31-10+8+12-2-530107
8Sergej Khodzher
Habarovsk
2138→2138 (=)36-15+7-9+1-52798
9Sergej Skljarov
Habarovsk
2063→2066 (+3)214+3-11+8-15+524139
10Andrej Simdjankin
Vladivostok
2021→2032 (+11)213+7-17+4-19+5241310
11Artur Dergachev
Vladivostok
1774→1829 (+55)216+4-9-21+14+5231211
12Pavel Nikiforov
Vladivostok
1601→2001 (+400)122+24+16+7+3-5221612
13Vladimir Bal
Magadan
1810→1803 (-7)210-23-18+20+27+5191113
14Alexandr Shavljugin
Vladivostok
1907→1873 (-34)29-18+23+5-11-423714
15Irina Ljakhova
Vladivostok
1553→1588 (+35)125+8-22+16+9-4211115
16Sergej Pak
Blagoveshhensk
1914→1839 (-75)211-20+12-15-28+421716
17Maria Ustjuzhina
Magadan
1625→1636 (+11)129+26+10-23+5-420917
18Artur Buketov
Vladivostok
1490→1544 (+54)119+14-13-26+25+4191018
19Sergej She
Habarovsk
1679→1679 (=)118-28+29+27+10-418919
20Inden Klinkov
Habarovsk
1526→1545 (+19)124+16-25+13-23+418920
21Maria Zabolotnaja
Habarovsk
1510→1505 (-5)123-33+26+11-24+416821
22Viktor Birjukov
Habarovsk
1290→1329 (+39)112-38+15-33+36+414522
23Vadim Svinchukov
Habarovsk
1145→1199 (+54)121+13+14-17-20-321923
24Maxim Svinchukov
Habarovsk
1155→1163 (+8)120-12-30+35+21-318524
25Svetlana Sheludkina
Blagoveshhensk
1216→1192 (-24)115-32+20-31+18-317525
26Julia Makarova
Habarovsk
1116→1128 (+12)127+17-21-18-34+317526
27Vladimir Taranov
Habarovsk
1503→1466 (-37)126-31+38+19-13-316427
28Anzhela Tytar
Habarovsk
1091→1180 (+89)036+19-37+29+16-315728
29Andrej Makarov
Habarovsk
1304→1284 (-20)117-35+19-28-32+315429
30Vadim Jastrebkov
Amursk
991→1010 (+19)032-34+24-37+33+311630
31Andrej Bindjukov
Habarovsk
1012→1032 (+20)034+27-32+25-39+311531
32Artem Ermolaev
Habarovsk
700→714 (+14)030+25-31-39+29-213432
33Sofia Abramchuk
Amursk
1091→1053 (-38)040+21-36+22-30-213233
34Margarita Skljarova
Habarovsk
878→869 (-9)031-30-35+38+26-212334
35Ivan Zabolotnyj
Habarovsk
996→951 (-45)037+29-34-24-40+210235
36Evgenij Vasiljev
Blagoveshhensk
858*→849 (-9)028-39+33-40+22-210136
37Ekaterina Kostjukova
Blagoveshhensk
796*→790 (-6)035-40+28-30-38+29137
38Leonid Rubcov
Amursk
993→893 (-100)039+22-27-34-37-112138
39Natalia Antipina
Habarovsk
708→647 (-61)038-36-40+32-31-18039
40Nikita Miroshin
Habarovsk
906→806 (-100)033-37-39-36-35-09040